inforadio za miesiąc?

Jak podaje Press Polskie Radio potrzebuje miesiąca na uruchomienie Inforadia. Zgodę na stworzenie kanału informacyjnego w miejsce Polskiego Radia Euro wyraziła już rada nadzorcza spółki.
Czytamy dalej

– Potrzeba nam miesiąca, by uruchomić Inforadio, bo trzeba trochę poćwiczyć na sucho. Technicznie jesteśmy gotowi do startu. Teraz to już tylko decyzja zarządu, czy będzie to za miesiąc, za dwa, czy trzy – mówi Jacek Piotrowski, dyrektor pionu programowego Polskiego Radia, który koordynuje projekt kanału informacyjnego.
Polskie Radio od kilku miesięcy czekało na decyzję rady nadzorczej, czy może uruchomić kanał informacyjny. – Na sobotnim posiedzeniu rada pozytywnie zaopiniowała ten projekt – informuje Robert Wijas, p.o. prezes spółki. O terminie startu Inforadia nie chce się jednak wypowiadać. Po podjęciu przez zarząd decyzji o uruchomieniu kanału rada nadzorcza będzie musiała jeszcze zmienić regulamin organizacyjny spółki.
Inforadio będzie nadawać na obecnych częstotliwościach Polskiego Radia Euro. Program będzie realizować zespół Informacyjnej Agencji Radiowej. Według wstępnych założeń ramówka ma być podzielona na kilka pasm. Będzie się składać głównie z serwisów informacyjnych oraz wiadomości drogowych Radia Kierowców. Emitowane będą też powtórki wywiadów i programów publicystycznych z innych anten Polskiego Radia (głównie Programów I i III). Częścią Inforadia ma być Radio Parlament, które stanie się jedną z redakcji nowo tworzonego kanału (z końcem lipca br. Radio Parlament zakończy emisję swojego programu na falach długich).
Źródło Press
Inforadio w Białymstoku będzie nadawało swój program na częstotliwości 91,10 MHz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s