50 lat Radia Akadera

akadera2Radio Akadera obchodzi swoje 50. urodziny.
Od rana można posłuchać zaproszonych do studia gości, wspomnień.
Radio Akadera pojawiło się w eterze po raz pierwszy w maju 1992r jako nadawca „piracki” na częstotliwości 68,50 MHz. Koncesję na nadawanie już jako nadawca komercyjny na 71,24 MHz otrzymało 29 kwietnia 1994. Pożegnanie ze starą – 68,5  MHz  nastąpiło 3 lipca 1994r. W  paśmie 87,7 MHz Akadera pojawiła się 18 kwietnia 1998 roku.
W styczniu 2000r. wyłączono nadajnik na OIRT (dolny UKF)

Chcemy wspólnie z Wami cieszyć się tą rocznicą. Akadera jest ważnym punktem w życiu wielu osób, które tworzyły i tworzą to radio. Począwszy od kilku studentów, dzięki którym udało się założyć radiowęzeł w akademiku przy ul. Krakowskiej w Białymstoku, przez wiele osób, które zetknęły się z rozgłośnią podczas studiów; przez dziesiątki prezenterów, reporterów, realizatorów; przez ludzi, którzy stawiali tu pierwsze kroki w zawodzie dziennikarza; przez szereg osób oddanych pasji tworzenia kultury studenckiej (przez znaczącą część historii w niełatwych warunkach politycznych); przez obecną ekipę radia, która pisząc nowe karty w historii ciągle dostarcza wielu godzin ambitnego słowa, informacji lokalnych, rozrywki i bezkompromisowo projektowanej linii muzycznej; aż po tysiące osób codziennie włączających radio na częstotliwości 87,7 FM. Ta rozgłośnia jest częścią życia wielu ludzi, którzy mówiąc „Radio”, myślą „Akadera”.

Akadera nie jest już wyłącznie radiem studenckim. Jest radiem o zasięgu wykraczającym daleko poza granice Białegostoku, a dzięki możliwości nadawania online, zasięg naszych audycji jest nieograniczony. Słuchacze, których najważniejsze muzyczne emocje miały źródło w programach Akadery, są z nami nadal mimo emigracji. Docieramy do wielu zakątków Europy i świata.

Linia muzyczna Akadery to szacunek dla gigantów muzyki rockowej, ale też misja przecierania szlaku w przygodzie poznawania magicznego świata dźwięków. Sięganie po alternatywę oraz surowość w dobieraniu repertuaru sprawiają, że odkrywanie nowych obszarów muzycznych jest za każdym razem wyjątkowym przeżyciem dla Nadawcy i Słuchacza.

Nadawca fizycznie oddalony od Słuchacza zbliża się do niego, kiedy w studiu radiowym zapala się lampka ON AIR. Pojawia się słowo. Następuje komunikacja oparta na zaufaniu i wiedzy, że osoba po drugiej stronie uczestniczy w tym procesie i nieobojętne jest dla niej to, co słyszy lub co mówi. Interakcja z Słuchaczem jest dla prezentera jak rozmowa z przyjacielem, zaś sam prezenter stara się być najlepszym przyjacielem swojego Słuchacza. Oboje mają świadomość tego, w czym biorą udział. Oboje tworzą Radio.

Przeżyliśmy razem pięć dekad wydarzeń i rewolucji muzycznych. Przeżyliśmy
z Wami kilkadziesiąt lat historii tego wyjątkowego świata dźwięków, słów, komunikacji. Przeżyjemy kolejne. Razem.

cytat Radio Akadera

Wcześniej Radio Akadera nadawało wyłącznie w radiowęźle

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s