Akadera z nowym RDS

Aside

akadera2Modyfikacji uległ RDS przy białostockim Radiu Akadera.
Nie pojawiają się już nazwy wykonawców aktualnie słuchanych utworów oraz brak jest innych dodatkowych informacji.

 

PS:|AKADERA_|87,7_FM__|hh:mm____|
RT: RADIO AKADERA BIALYTOK  87,7 FM  85 746 99 99
PTY: Info

Nowe wolne częstotliwości w woj.Podlaskim

Aside

Na stronach Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji pojawiła się nowa lista wolnych częstotliwości w woj. Podlaskim.
W Bielsku Podlaskim 95,5 FM może zagrać radio z mocą 300W oraz w Grajewie na 93,8 FM z mocą 500W.

Burze w regionie

Aside

Burze w regionie i pogodowe zaniki sygnału pojawiły się w okolicach Białegostoku.
Cisza na częstotliwości Radiowej Dwójki – 106,4 MHz i Radia Zet – 107,3 MHz. Oba przypadki – brak sygnału. nośna i rds jest.

Melchiory 2012

Aside

Polskie Radio Białystok oraz Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia organizują VIII edycję Ogólnopolskiego Konkursu Reportażystów „MELCHIORY” 2012.

Jego patronem jest Melchior Wańkowicz – wybitny reportażysta, pisarz i publicysta, który stworzył niepowtarzalny typ reportażu, będący do dziś inspiracją dla wielu dziennikarzy. Do udziału w konkursie Polskie Radio zaprosiło wszystkich reportażystów radia publicznego, współpracowników, autorów reportaży prasowych, filmów dokumentalnych i reportaży telewizyjnych.

Celem konkursu jest promowanie indywidualności autorskich i ambitnych form twórczości radiowej a także uhonorowanie reportażystów innych mediów, których twórczość może być inspiracją dla dziennikarzy radiowych. W tym roku Białystok będzie gościł wybitnych reportażystów z całej Polski. To ważne wydarzenie kulturalne w życiu miasta.

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 26 maja 2012 roku od godz. 18.45 podczas Gali Reportażystów „MELCHIORY” 2012, która odbędzie się w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku.

Uroczystość będzie transmitowana w na antenie Polskiego Radia Białystok, w Programie I Polskiego Radia, w TVP i na telebimie w Parku Planty w Białymstoku. W ramach przedsięwzięcia organizowane są również warsztaty oraz spotkania autorskie dla tych, którzy chcą poznać tajniki pracy reportażystów, a także posłuchać i obejrzeć najciekawsze reportaże laureatów konkursu z lat ubiegłych. Warsztaty odbędą się 25 i 26 maja na Uniwersytecie w Białymstoku, w Studiu Rembrandt Radia Białystok oraz w Cafe Esperanto w Białymstoku.

Szczegółowe informacje na stronie www.radio.bialystok.pl/melchiory2012

żródło:www.radio.bialystok.pl/