Będzie Radio Informacyjne….

Jak podaje Rzeczpospolita – Radio Euro w tym roku ma zmienić się w Radio Informacyjne.
Jak czytamy:
„– Zarząd chce spróbować przeformatować Polskie Radio Euro w radio informacyjne, ponieważ obecny pomysł nie podniósł słuchalności anteny – mówi „Rz” Adam Hromiak, przewodniczący rady nadzorczej publicznej rozgłośni. Dodaje, że rada zażądała analizy ekonomicznej tego projektu.

Dziś rozpoczyna się dwudniowe posiedzenie rady nadzorczej, która analizować będzie plan ekonomiczny radia na bieżący rok. Jednym z jego elementów są właśnie koszty związane z ewentualnymi przemianami Radia Euro w kanał informacyjny.

Pomysł stworzenia radia informacyjnego na antenie dawnego Programu IV pojawił się już kilka lat temu. Ówczesny prezes Krzysztof Czabański po zwiększeniu zasięgu Jedynki obawiał się jednak, że taki kanał mógłby odbierać słuchaczy głównemu programowi. – Wtedy była to bardzo luźna propozycja – wspomina Czabański.

Jeśli tym razem projekt otrzyma zielone światło, konkurować będzie głównie z informacyjną stacją Agory – TOK FM. Czy ma szansę na sukces? – Wszystko zależy od tego, jak ten projekt zostanie zrealizowany – mówi „Rz” Maciej Teliszewski, dyrektor zarządzający CR Media Consulting. – Mam jednak obawy, że Polskie Radio jako struktura o rysie misyjno-politycznym stworzy radio, które będzie tubą polityczną tego czy innego ugrupowania politycznego. Jeśli jednak Polskie Radio jest w stanie stworzyć modne intelektualne radio, to ma szansę na konkurowanie z TOK FM. Polskie Radio Euro ma dziś dużo lepszy zasięg niż TOKFM.

Polskie Radio Euro od maja 2008 r. nadaje na częstotliwościach dawnego Radia Bis. To stacja skierowana do młodych, podająca też informacje naukowe oraz związane z Euro 2012. Od startu jego słuchalność nie rośnie. Z ostatnich badań słuchalności Radia Track (listopad 2008 – styczeń 2009) wynika, że słuchalność wynosiła zaledwie 0,2 proc. Jedynka ma słuchalność na poziomie12,9 proc., Dwójka – 0,6 proc., a Trójka – 6,9 proc. ”

Program IV Polskiego Radia, Radio Bis, obecnie Radio Euro ….. kolejna zmiana?
Swego czasu w Białymstoku koncesję na nadawanie dostało Radio BIS, to podniesiono halo, że musi zmienić nazwę, bo dwie stacje nie mogą się tak samo nazywać. Przed startem zmieniono nazwę na Radio BIT, wystartowali 4 grudnia 1994 roku – niestety po 3 mies upadli.
Radio Bis grało do 26 maja 2008. Zmienili nazwę widać Euro już nie pasuje. Nie przetrwa nawet do Mistrzostw Europy w 2012 roku. Może komuś za 2 lata znowu się odmieni
Słuchalność stacji czy to Radio BIS, czy Euro, Program IV i tak nikt nie poprawi jedynie co można to poprzez zwiększenie mocy a co za tym idzie i zasięgu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s